niedziela, 29 stycznia 2017

"333 popkultowe rzeczy... PRL" Bartek Koziczyński

Tytuł: 333 popkultowe rzeczy... PRL


Autor: Bartek Koziczyński

Ilość stron: 456
A więc, PRL (Polska Rzeczpospolita Ludowa). Lata 1945-1989, które pewnie przez naszych rodziców lub nas samych nazywane są dzieciństwem. Wszystkiego było mniej, jedzenie było na kartki, nasz kraj był oddzielony murem od większości rzeczy, które działy się w większym świecie.
W tej książce autorstwa Bartka Koziczyńskiego są przedstawione jak sam tytuł mówi-333 popkultowe rzeczy PRL-u. Można zdziwić się ich liczbą, że w tamtym czasie było ich tak wiele.
Są tutaj przedstawione różne seriale, filmy, komiksy, zespoły, osoby bardziej znane, nowości (przynajmniej w dawnych czasach za takie uchodziły) technologiczne, części garderoby, motoryzacja, programy telewizyjne, bajki, rzeczy, które są teraz ogólnodostępne, a kiedyś były niczym cenny skarb dla nabywcy, przysmaki,książki oraz jakieś działania np. autostop, czyli akcja społeczna lub festiwale np. w Opolu.
Jest to bardzo obszerna, jeśli chodzi o informacje, książka z ilustracjami. Nie chcę jej oceniać pod wpływem treści, ponieważ autor zgromadził w niej fakty, więc nie ma tu żadnej wymyślonej przez niego treści.
Sam opis książki:
"Nikt nie mówi, że w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej było lepiej. Ale ponieważ wszystkiego było mniej - to, co wpadło w ręce, wydawało się ważniejsze. I bardziej zapadało w pamięć. Filmy, seriale, komiksy, muzyka, przedmioty, wydarzenia... Książka "333 popkultowe rzeczy... PRL" zbiera je w jednym miejscu. To pierwszy na naszym rynku tak niezwykły leksykon. 333 pozycje dotyczące szeroko rozumianej kultury popularnej lat 1945-1989. Od Africa Simone'a przez gumę Donald, komiksy ze Żbikiem, "Klątwę Doliny Węży", Pana Samochodzika, buty Relaks, Tik-Taka, po Załogę G... Hasła pełne faktów - z jednej strony i anegdot - z drugiej. Podane z humorem. Bogato ilustrowane."
Jeśli ktoś chciałby zapoznać się lub przypomnieć sobie niektóre rzeczy, które możliwe, że zapomniał, to zachęcam do przeczytania./  Klaudia :)

1 komentarz:

  1. Klaudia, bardzo ciekawa recenzja. Dziękujemy za podzielenie się nią z naszymi użytkownikami. Na pewno pomoże podjąć świadomą decyzję o zakupie książki Pana Bartka :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka