wtorek, 28 lutego 2017

Odcienie czerwieni -Marta Motyl
Autor:Marta Motyl

Tytuł: Odcienie czerwieni

Ilość stron:271

Moja ocena: 8/10
Recenzja Sary pojawi się w późniejszym terminie.

Po książkę sięgnęłam w sumie niechętnie. Nie lubię erotyków, a tym bardziej lesbijskich erotyków czy książek w których bohaterka się tnie. Jednak głębsza część książki była bardzo zdumiewająca.
Główną bohaterką książki jest Magda, która studiuje (tak, jak autorka) historię sztuki. Jednak poza tą jej pasją, skupia się na sprawach łóżkowych. Poszukuje ona partnera i pakuje się w wiele związków i sytuacji z mężczyznami, które są jakie są, jednak zniechęca się ona do mężczyzn. Postanawia poszukać miłości u przedstawicielek tej samej płci. Czy ją znajduje, tego nie powiem. Dowiecie się sami, gdy przeczytacie.
A teraz wchodząc bardziej w głębszą treść tej książki. Jest tu dużo wspomnień z dzieciństwa dziewczyny, a także sytuacji beznadziejnych  w jakich się znalazła. Pokazanie miłości bardziej złożonej jest w tej książce ciekawe. Takie uczucia, które pewnie są na skale tysięcy ludzi, mogą być naprawdę straszne. Miłość uzależniona lub zraniona. To jest oczywiście uogólnione, bo jest tego znacznie więcej. Poruszane są też temat ważne dla dzisiejszych ludzi jak np. patologia społeczna, miłość, codzienność.
Książka nie wzbudza jakichś uczuć. Nie czyta się z szybszym biciem serca (przynajmniej w moim przypadku) ani z żadnymi emocjami nie śledzi się poczynać bohaterów czy jak potoczy się dalej akcja. Ta książka daje do myślenia. Że nie wszystko jest równie kolorowe jak gdzieś indziej. Należy po prostu walczyć i nie upaść.
Nie popieram zachowania bohaterki, choć przecież kierowała nią miłość i nie mam zamiaru jej usprawiedliwiać, jednak nie wiem sama jakbym postępowała będąc w jej ciele i zmieniając jej rzeczywistość na moją, bo to trudne zadanie, a wręcz niemożliwe.
Same sytuacje przedstawione jako jej życie erotyczne raczej były dziwne.  Nie było to zbyt miłe uczucie, gdy się to czytało, aczkolwiek szukam w książce czegoś głębszego i tutaj to znalazłam. Problemy dzisiejszych ludzi z pieniędzmi,bolesną miłością, akceptacją i patologią społeczną są tu przedstawione dość swobodnie, jakby to było naturalne i dlatego to takie przerażające, bo takie rzeczy nie powinny być na porządku dziennym. Czyż nie?
Dajcie znać jak się podobała książka jeśli ją przeczytacie. /Black clare


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka