piątek, 28 lipca 2017

"Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły", reż. Gore VerbinskyTytuł: Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Oryginalny tytuł: Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
 Gatunek: Fantasy, Przygodowy
Premiera:
 ~Na świecie: 23.06.2003 r.
~W Polsce: 05.09.2003 r.


Piratów oglądałam już dawno, a do ponownego seansu namówił mnie przyjaciel. Kto nie słyszał o Jacku Sparrowie? Ironia, sarkazm i głupio inteligentne pomysłu, bo przecież, gdy coś jest głupie, ale działa, okazuje się, że wcale nie jest takie głupie. Mnóstwo powtórzeń, ale warto to wytłumaczyć. :) 

Opis filmu:
Karaiby, XVIII w., 10-letnia Elizabeth, córka gubernatora, jest świadkiem katastrofy statku, wyglądającej na robotę piratów. Z wody wyłowiono jednego ocalonego, małego chłopca, Willa Turnera, na szyi którego Elizabeth znajduje tajemniczy medalion, wyglądający na piracki. Przestraszona dziewczynka zrywa medalion i ukrywa go przed wszystkimi. Chwilę później widzi czarny statek z postrzępionymi żaglami i piracką flagą na maszcie, znikający we mgle. 8 lat później, Port Royal. Podczas uroczystości promocji Jamesa Norringtona, w którym ojciec Elizabeth widzi przyszłego zięcia, na komodora, dziewczyna spada ze skały do morza. Ratuje ją Jack Sparrow - pirat, który do Port Royal przybył aby kupić (ukraść) statek. W "nagrodę" Norrtington zakuwa go w kajdany i skazuje na śmierć przez powieszenie następnego dnia. Jednak w nocy Port Royal przeżywa atak piratów pod wodzą kapitana Barbossy, którzy chcą odzyskać tajemniczy medalion, ciągle będący w posiadaniu Elizabeth. Dziewczyna zostaje porwana, a piraci odpływają i nikt nie wie, gdzie szukać córki gubernatora. Zakochany w niej Will Turner zwraca się o pomoc do Jacka Sparrowa, choć nienawidzi on piratów. Uwolniwszy go z celi, razem z nim kradnie (rekwiruje) statek i wyrusza, najpierw na Tortugę, a potem w ślad za niedoścignioną Czarną Perłą, statkiem Barbossy, by ocalić swoją ukochaną.

Czarna Perła to statek, który właściwie należy do Sparrowa, ale aktualnie bosmanem jest Barbossa. Dość już o treści bo nie chcę wam zdradzać kluczowych informacji. Wszystko dzieje się oczywiście w czasach pirackich, choć nie zostało to dobitnie określone to wszystko wydarzyło się w XVII-XVIII wieku. Jak zapewne się domyślacie Jack to moja ulubiona postać, a wcielił się w niego nie kto inny jak Johnny Depp, ale także Will Turner (w tej roli Orlando Bloom), który nie do końca zna swoje pochodzenie, nie będę już się rozwodzić nad postaciami, które lubię, teraz czas na osobę, której nie mogłam znieść. Otóż najbardziej irytowała mnie Elizabeth, szczerze? Sama nie wiem dlaczego, ale są też jej dobre momenty, takie które sprawiły, że z całego serca shippowałam ją z Willem. Czy wspominałam, że obsada jest naprawdę gwiazdorska? O Johnnym i Orlando już wiecie, ale czy wiedzieliście o tym, któż gra Elizabeth? Kiera Knightley, a Barbossa to Geofrey Rush. Nie wiem czy wam mówiłam, ale Piraci to jedna z moich ulubionych serii filmowych i z perspektywy czasu stwierdzam, że to istny majstersztyk, który ubawi, przytrzyma w napięciu, a przede wszystkim zadowoli nawet największego kinomaniaka. 

Ocena: 10|10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka