wtorek, 15 maja 2018

TOP10 "Moje ukochane literackie postacie" - Kobiety [UPDATE]

     Kolejny post z serii TOP 10, piszę ten post zanim udostępniłam poprzedni, więc nie wiem jak tamten został odebrany, niemniej jednak mam nadzieję, że nie najgorzej. Tym razem przychodzę z ulubionymi postaciami damskimi, przypominam też, że to tylko i wyłącznie moje wyobrażenia.

10


Octavia Blake - Misja 100

Octavia to jedna z najodważniejszych bohaterek jakie znam, w książce jest zaledwie nastolatką, a już przejawia się w niej dusza wojownika, dopiero potem pokazuje na co ją stać i to jest w niej najfajniejsze.


9

Grace - Stinger. Żądło namiętności

Grace uwielbiałam za charyzmę, może nie była zbyt otwartą osobą, ale potrafiła (choć z małą pomocą) zburzyć mur, który stawiała przez lata.
8

Rosalie Heart - Carpe Diem

Rosalie należała do bardzo upartych osób, które jak mówi tytuł książki, łapały każdy dzień. Zadziwiała mnie jej odwaga, bo przecież jej dni były policzone. Ilu z nas by przybrało taką postawę jak ona? Przypuszczam, że niewielu.

7

Cassidy Thrope - Początek wszystkiego (w książce chyba była ruda, ale według mnie bardziej pasuje jej brąz)

Panna Thrope to jedna z najbardziej upartych i tajemniczych bohaterek, które udało mi się poznać. Myślę, że najbardziej urzekło mnie w niej to, że drażniła mnie przeraźliwie, ale pomogła Ezrze podnieść się z dołka.
6

  
Blue - Król kruków

Blue zaciekawiła mnie od razu swoim imieniem, ale na miano ukochanej postaci literackiej zasłużyła już po pierwszym tomie serii. Jest niebanalną, dosyć barwną postacią, która wyróżnia się na tle swojej rodziny, jest po prostu unikatowa.

5


America Singer - Rywalki
4


Flora Banks - Jedyne wspomnienie Flory Banks
(Książka nie była zbyt dobra, ale Flora jeszcze nie opuściła mojego umysłu)

Flora jest dosyć nietypowym przypadkiem bohaterki. Jej przypadłość bardzo mnie zainteresowała, choć jak napisane jest troszkę wyżej książka za fajna nie była, to przynajmniej mogła poszczycić się ciekawą i nietypową bohaterką.
3

Rylee Thomas - Driven

Rylee skradła moje serce, gdy tylko ją poznałam. To uparta i zadziorna kobieta, która nie daje sobie dmuchać w kaszę, ale też jest opiekuńcza i posiada sporo naprawdę fajnych cech. Zwróciłam na nią uwagę właśnie przez jej upór i zaangażowanie w coś co na początku nie przynosiło skutków.
2

Jessica - Terapia

Jess zapadła mi w pamięci przez to, jakie wiodła życie. Była bohaterką z masą problemów, których raczej nikt nie dostrzegał. Musiała radzić sobie sama, co niekoniecznie wychodziło jej na dobre, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. 

1

Bell - Tunel Strachu

Bell jest jedną z pierwszych bohaterek, które pokochałam. To uparta nastolatka, która naprawdę angażuje się w relacje (co troszkę ją zraniło). Myślę też, że na swój sposób była oryginalna i choć autorka nie rozwinęła porządnie jej postaci to z całą pewnością i tak przyciąga wzrok.     Mężczyźni sprawili mi sporą trudność, ale kobiety to było wyzwanie. To są zdjęcia pomocnicze, nie sugerujcie się nimi, to moje wyobrażenie o tych osobach i nic nie narzucam. A wy kogo wytypowalibyście do Top 10? Oczywiście mam na myśli damskie postacie z książek :)
PS. Tak jak poprzednio wszystkie zdjęcia pochodzą z Google.

5 komentarzy:

 1. Ja to nawet nie umiałabym dopasować zdjęcia kogoś do postaci z książki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja raczej po prostu topki bym nie robiła - postaci dobrze działających w ramach historii jest po prostu za dużo :D Ale... błagam, napisz coś więcej. Czemu ta postać? Co Cię w niej urzekło? Brakuje mi tu tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I widzisz, masz rację, cofnę te posty niedługo i po prostu je zaktualizuję :)

   Usuń
 3. Czytałam tylko Rywalki i America zdecydowanie nie jest postacią, którą bardzo lubię. Czasami okropnie mnie irytowała :D Pozdrawiam serdecznie!
  recenzuje-od-ksiazki-strony.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka