czwartek, 22 sierpnia 2019

"Upiorne opowieści po zmroku" Alvin Schwartz

Tytuł: Upiorne opowieści po zmroku  Autor: Alvin Schwartz  Tłumaczenie: Piotr Kuś  Wydawnictwo: Zysk i Ska  Ilość stron: 140  Moja ocena: 3|10


     To króciutka książeczka, która w teorii jest zbiorem wielu upiornych opowieści. Zanim ją przeczytałam byłam niezwykle zafascynowana, bo zwiastun filmu był dosyć ciekawy, ale potem moje zainteresowanie nieco opadło, gdy wpadłam na instagramie na recenzję, która niestety zbyt przychylna nie była, myślałam, że może mnie się spodoba, ale przyznam, iż mimo, że wiedziałam o tym jak słaba jest, to i tak się zawiodłam. Z całą pewnością nie jest to nic upiornego, przerażającego czy też lekko strasznego, przyznaję, że podczas czytania czułam w pewien sposób żenadę, bardziej mnie to śmieszyło i niestety ani to nie było dobre ani straszne. Co jedyne przyznam rację autorce tamtej recenzji, że ilustracje faktycznie robią naprawdę ładne wrażenie, śmiało można zawiesić na nich oko.
   
     Autor ma całkiem miłe pióro, na pewno do wymagających nie należy, język jest nawet więcej niż prosty, bo w zasadzie cała książka to króciuteńkie historyjki, które szału nie zrobiły, ale z całą pewnością porównam go jeszcze z filmem, bo zawsze może być gorzej. Okładka jest ładna, oczywiście mroczna i klimatyczna, ale niestety niezbyt straszna. Recenzja jest marnej długości, niemniej jednak książka, czy też raczej zbiór opowiastek zbyt długi nie był to i opinia o nim również nie będzie.

     Reasumując tą bardzo krótką opinię, nic strasznego tu nie uświadczymy, bardziej niestety coś żenująco śmiesznego, ale za to obrazki nieco nadrabiają to rozczarowanie treścią, okładka również jest przyjemna dla oka, a podoba mi się fakt, że wydano ją w twardej oprawie. Autor ma fajny styl zatem mimo wszystko przyjemnie się czyta. Nie polecę, bo nie jest dobra, ale ma bardzo ładne ilustracje i być może komuś przypadnie bardziej do gustu.

Pozdrawiam, Sara ❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka