sobota, 17 lipca 2021

Gorący Cykl Wakacyjny: D.B. Foryś

 

D.B. Foryś debiutowała w 2017, jak wynika z dat na Lubimy Czytać i była to antologia Godzina Diabła. Pisze głównie w fantastyce, ale nie ogranicza się tylko do tego gatunku, także można w jej dorobku uświadczyć romansu czy eksperymentów z thrillerami. Ja dotychczas czytałam tylko cykl Tessa Brown, który z pewnością mogę zaliczyć do ulubionych – humor, duża dawka akcji i intrygujące okładki, to i tak już ogromny skrót myślowy. Zapraszam do wywiadu :)
1. Mawia się, że Paryż to miasto zakochanych, a według Pani, jaka jest najlepsza sceneria na gorącą wakacyjną przygodę?

Każda sceneria będzie idealna, jeśli mamy przy sobie wyjątkową osobę. Wtedy nawet zwykły spacer może się okazać niezapomniany.


2. Idealny romans na lato to...? Jakie trzy gorące powieści zabrałaby Pani ze sobą na wakacje?

Uwięzieni w przeszłości Moniki Serafin, Zakochana w przyjacielu Katarzyny Rzepeckiej i może Las pachnący pożądaniem od Izy Maciejewskiej.

3. A jakie trzy tytuły (nie można wskazać książki swojego autorstwa) poleciłaby Pani swoim czytelniczkom na letni urlop?

Wszystkie powyższe oczywiście, a do tego dodajmy coś od Meg Adams – np. Ochroniarza, Mojego szefa od Melissy Darwood oraz coś zagranicznego dla odmiany, czyli oba tomy Klątwy Bogów Jaymin Eve i Jane Washington. Polecam też zerknąć na powieści Emilii Szelest, Ingi Juszczak czy Alicji Skirgajłło. W sumie… Mogłabym wymieniać i wymieniać ;)

4. Gdyby Pani mogła poznać amanta jednej z powieści erotycznej/romansu, kim byłby ów wybranek? ;)

Pozostanę monotematyczna i wybieram Jeremiego z serii (Nie)zdobyta. Mój książkowy mąż numer jeden. Jak dotąd jeszcze nikt go nie przebił.


5. Wyspy Bora Bora od lat wywołują uśmieszek na twarzy, ale... Gdyby znalazła się Pani na bezludnej wyspie, jakich 5 przedmiotów chciałaby Pani mieć przy sobie?

Jeśli mogę wybierać spośród WSZYSTKIEGO, biorę: latający dywan, hamak, spełniającą życzenia złotą rybkę, laptop z niekończącą się baterią oraz dobrą kawę.

6. Który motyw w romansach/powieściach erotycznych jest Pani ulubionym: hate-to-love/ mafijny/ friends-to-lovers?

Każdy ma coś w sobie i wszystko zależy tak naprawdę od Autora, jak przedstawi bohaterów oraz ich relację, ale chyba najbardziej ciągnie mnie do hate-love. Lubię potyczki słowne między postaciami, często zabawne i emocjonujące. No i nie zapominajmy o iskrach! :)

7. Co jest Pani bliższe: powieści przesycone erotyzmem czy subtelne romanse?

Postawiłabym na miks obu z nich. Erotyka w powieściach jest fajnym elementem, o ile nie góruje nad fabułą. Lubię, jak w powieści coś się dzieje, są tajemnice, może jakieś intrygi czy ciekawe wydarzenia w tle, więc romans erotyczny to mój typ.

Skojarzenia letnio-wakacyjne do:

Wachlarz
Ananas
Koktajl
Aztekowie
Ciepło
Jezioro
Egipt


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka