środa, 29 marca 2017

Dzięki za tę podróż Tommy WallachTytuł:Dzięki za tę podróż

Autor:Tommy Wallach

Ilość stron: 272

Wydawnictwo: Bukowy Las

Ocena:8/10


Książkę przyniosła mi koleżanka i miałam ją przeczytać. Okładka nie wyglądała zachęcająco, przez co trochę zwlekałam zanim się za nią zabrałam. Kiedy jednak otworzyłam pierwszą stronę, całość pochłonęła mnie bez reszty.
Poznajemy naszą główną postać, a jest nią Parker. Młody chłopak okrada bogatszych ludzi w hotelach. Kiedy jednak postanawia ukraść pieniądze z torebki tajemniczej kobiecie i oddać wszystko co zabrał, jego życie zmienia się.
Historia napisana luźno, prostym językiem nastolatka, który ma wiele problemów jak każdy. Spędza czas we własnym towarzystwie, co też jest dość częste i pisze własne opowiadania, które szczerze powiedziawszy są cudowne.
Całość owiana jest tajemnicą, ponieważ nie wiemy co jest prawdą a co kłamstwem ze strony tajemniczej Zeldy. Uczucie miłości w utworze stopniowo wzrasta. Bohater odkrywa swoje życie na nowo i próbuje dać tej nowości dla kobiety. Sam nie zdaje sobie sprawy ze swoich postępów, co jest wspaniałe.
Napisana z sercem i szczerze, bez owijania w bawełne. Ot osoba, która nie bawi się w gierki, a zwyczajnie stawia rzeczy takie, jakie są.
Wszystko przeplatane jest smutkiem, który jednak wprowadza czytelnika w stan większej chęci czytania. Pokazuje ona jak to jest pomagać komuś i nie patrzeć na siebie.
Osobiście polecam tę książkę, bo czas jaki w nią włożyłam (a nie był on zbyt długi, bo lektura jest lekka i z zaciekawieniem śledziłam jej kolejne strony) nie był zmarnowany./Black clareRECENZJA SARY POJAWI SIĘ W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.

3 komentarze:

  1. Raczej nie skuszę się na tę książkę. Jakoś po prostu nie wzbudziła mojego zainteresowania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka zapowiada się bardzo zachęcająco :D mam nadzieję, że kiedy uda mi się po nią sięgnąć :D

    OdpowiedzUsuń

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka