poniedziałek, 3 kwietnia 2017

[TAG] Czytelnicze nawyki!

Cześć! Został mi podsunięty pomysł o Tagach i oto są. Na pierwszy rzut idą czytelnicze nawyki i mam nadzieję, że się wam spodobają, gorąco zachęcam do komentowania.


1.Czy masz w domu konkretne miejsce do czytania?

Może to nie jest miejsce w domu, ale na tarasie jak najbardziej. Mam tam taki fajny hamaczek i balustradę, na której bez problemu mogę położyć na niej nogi i cieszyć się ciepłym słoneczkiem i dobrą książką.

2. Czy w trakcie czytania używasz zakładki, czy przypadkowych świstków papieru?

Ciężkie pytanie, często jest tak, że zapominam zabrać zakładkę i wtedy używam czegokolwiek, ale gdy mam to tylko zakładki :) Zwłaszcza takie z ciekawymi cytatami lub motywami ^^
3. Czy możesz po prostu czytać książkę? Czy musisz dojść do końca rozdziału, okrągłej liczby stron?

Zazwyczaj praktykuję zasadę: "Jeszcze jeden rozdział", ale zdarza się tak, że muszę pilnie wyjść i muszę skończyć w danym miejscu, więc nie ma to większego znaczenia.


4. Czy pijesz albo jesz w trakcie czytania?

Chociaż wiem, że to zły nawyk to owszem, jem i piję gdy czytam, ponieważ staram się jak najbardziej ograniczyć przerwy w lekturze, często lubię sobie podjeść nawet nie odrywając od kartek wzroku.

5. Czy jesteś wielozadaniowy? Potrafisz słuchać muzyki albo oglądać film podczas czytania?


O tak, z całą pewnością, co do filmu to może być ciężko, ale muzyka jest na porządku dziennym, często staram się wybierać muzykę, która nie jest głośna, skoczna i jest jednostajna.

6. Czy czytasz jedną książkę, czy kilka na raz?


Staram się tego unikać, ale często jest tak, że goni mnie czas lub po prostu jest coś co muszę szybko przeczytać i wtedy owszem potrafię czytać po parę książek na raz.

7. Czy czytasz w domu lub gdziekolwiek?

Nie ma to dla mnie większego znaczenia, jeśli mogę tam wygodnie usiąść i się oprzeć to mogę czytać gdziekolwiek.

8. Czytasz na głos czy w myślach?

Tylko i wyłącznie w myślach, nie lubię gdy ktoś czyta na głos, nie mogę się wtedy skupić na treści i na ogólnym przekazie, a jak ja czytam na głos jest to dla mnie ogromne utrudnienie, aby wyłapać sens książki czy tekstu.

9. Czy czytasz naprzód, poznając zakończenie? Pomijasz fragmenty książki?


Och, nie! Absolutnie czegoś takiego nie robię, jaki ma sens czytać książkę skoro zna się zakończenie?! Choć raz przez przypadek się dowiedziałam jak się skończy pewna książka, teraz już nie pamiętam która, ale wiem, że to było najgorsze co mogłam zrobić i tylko niepotrzebnie zmieniło to mój pogląd na całokształt.

10. Czy zginasz grzbiet książki?

Zdarza się nawet najlepszym, choć staram się dbać o książki niczym o Mona Lisę dbają w Luwrze, ponieważ uważam, że to aż grzech niszczyć coś co się kocha. Przyznaję, że podchodzi to trochę pod chorobę, bo starannie są ułożone, a nie daj Boże zagnę róg okładki to się wściekam :) (Ciii tego się nie da leczyć xd )

 Takim akcentem zakończymy TAG, mam nadzieję, że się wam podobał i dotrwaliście do tego momentu i teraz także zadanie dla was! Stwórzmy swój własny TAG, zadawać własne pytania, to co was interesuje i co chcielibyście wiedzieć! Zakres pytań jest nieograniczony ^^

         

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka