wtorek, 4 kwietnia 2017

[ZAPOWIEDŹ] Edipresse Książki i Fabryka słów prezentują...


Autor: Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska
Premiera: 29 marca 2017 r.
Do kupienia: hitsalonik.pl

               Opis:
"Szczęściary", Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska - zaczyna się… happy endem. Magda i Jagoda, po burzliwych przewrotach, wreszcie wiodą wymarzone życia. Mają ukochanych mężczyzn, nowe domy, dobrą pracę oraz najlepszą przyjaciółkę w zasięgu maila. Tylko czy życie kobiety może pozostać spokojne i nieskomplikowane? Wyobraźcie sobie, że Bridget Jones ma bliźniaczkę albo serdeczną przyjaciółkę. Pomnóżcie jej przygody razy dwa i doprawcie w dowolnych proporcjach ślubami, dziećmi, dietami... W efekcie powstała powieść napisana przez kobiety, dla kobiet (ale nie tylko!), która która bawi i wzrusza.

              Info o autorkach:
Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska – filolog i kulturoznawczyni, poza pisaniem książek na co dzień m.in. przygotowują do druku teksty innych autorów, wychowują dzieci, uprawiają ogródki i się przyjaźnią. W 2016 r. wydały pierwszą wspólnie napisaną powieść Nie oddam szczęścia walkowerem.


Autor: Marek Fidler
Premiera: 29 marca 2017 r.
Do kupienia: hitsalonik.pl

             Opis:
"Mała wielka Wyspa Wielkanocna", Marek Fiedler - pisarz, podróżnik i dyrektor Muzeum w Puszczykowie zamiłowanie do wypraw po całym świecie odziedziczył po swoim ojcu, przyrodniku Arkadym Fiedlerze. Tym razem rodzinna pasja zaprowadziła Marka Fiedlera oraz jego syna na Wyspę Wielkanocną. To prawdziwy fenomen, odkryty przez Holendrów w niedzielę wielkanocną w 1722 roku, który światową sławę zdobył dzięki potężnym posągom moai. Ten zakątek o dramatycznej i fascynującej historii skrywa wiele tajemnic, które Fiedler postanowił odkryć wraz z czytelnikami.

            Info o autorze:
Marek Fiedler – ukończył studia prawnicze w UAM w Poznaniu, jurystą jednak nie został, bardziej pociągały go podróże, świat Indian i innych odległych kultur. Odbył szereg wypraw, m.in. z synem Radosławem do Meksyku oraz synem Markiem Oliwierem do Peru, Boliwii i na Wyspę Wielkanocną. Ich zwieńczeniem były wystawy fotograficzne i film o Rapa Nui. W Anglii szukał śladów lotników z Dywizjonu 303. Napisał też kilka książek poświęconych wielkim wodzom indiańskim. W 1974 roku wraz z ojcem Arkadym Fiedlerem, bratem oraz żoną Krystyną stworzyli prywatne Muzeum – Pracownię Arkadego Fiedlera w ich rodzinnym domu i ogrodzie w Puszczykowie (www.fiedler.pl).
Fabryka słów:

Autor: Marcin Podlewski
Premiera: 28.04.2017 r.
Do kupienia: -

            Opis: 
WOJNA!
Wypaloną Galaktyką wstrząsa kosmiczny konflikt, jakiego nie widziano od tysięcy lat. Zagrożone są nie tylko systemy gwiezdne, ale i całe galaktyczne Ramiona. Wojna Naporu wchodzi w decydującą fazę. Linia frontu przesuwa się w głąb Systemów Wewnętrznych.
Na tym tle problemy załogi skokowca "Wstążka" wydają się mało istotne. Zniewoleni przez potężnego wroga sprzed wieków, są zaledwie pionkami na galaktycznej szachownicy.
Ale czy na pewno?
Głębia NAPIERA z nową mocą - czy jesteś gotów na kolejną podróż?

                   Info o autorze: 
Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych tnących stal na śrubki.
Debiutował sto lat temu na łamach magazynu LAMPA Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Jak sam mówi, reset przeżył w trakcie pisania Happy END — swojej debiutanckiej powieści, mieszaniny horroru, fantastyki i postapo wydanej w 2013 roku. W tym samym roku opowiadaniem Edmund po drugiej stronie lustra (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki.
Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc.
Autor mieszka z żoną, synkiem i Prozakiem: kociakiem antydepresyjnym, którego rodzina przygarnęła po stracie Nerwosola.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka