piątek, 4 maja 2018

Liebster blog award #2

Cześć robaczki! Zostałam nominowana do LBA przez Sunny Snowflake, za co jej serdecznie dziękuję, łapcie odnośnik do jej bloga: Sunny Snowflake, a ja objaśnię o co chodzi w LBA.


Liebster Blog Award polega na  nominacji, którą otrzymuje się od innego blogera, ma to na celu zwiększyć popularność bloga z małą liczbą obserwujących. Po otrzymaniu nominacji należy odpowiedzieć na 11 pytań wymyślonych przez nominującego, a następnie nominujemy inne 11 osób, oczywiście nie można nominować bloga, który nominował nas :D
Zapraszam do zapoznania się z pytaniami od Sunny!

1. Jaki kolor odwzorowuje Twój charakter i dlaczego?
Cóż wydaje mi się, że czarny, ponieważ jestem osobą, która zwykle ma problemy z nawiązaniem nowych znajomości. Lubię też czarny humor i to w ogromnych dawkach.

2. Jak ustawiasz książki na półce? Kolorem? Autorem? Gatunkiem?
Prawdę mówiąc ciągle zmieniam ich położenie. Zwykle zaczynam od książek, które są w kolejce do przeczytania, a potem ulubione, a następnie losowo. Nigdy nie przywiązywałam do tego większej uwagi, ale uważam, że choć ustawienie kolorem może mieć piękny efekt to nigdy nie miałam cierpliwości do segregowania ich kolorystycznie tym bardziej, że nie lubię rozdzielać serii. 

3. Co uważasz o polskim booktubie? Oglądasz?
Właściwie to nie mam zdania, owszem zdarza się, że obejrzę coś z tego zakresu, ale raczej nie mam konkretnej opinii na jego temat. Uważam, że w tym przypadku jestem neutralna.

4. Jaka jest Twoja ulubiona ekranizacja książki i dlaczego?
Hmm... Nie jest to ciężki wybór, bo jest to "Gwiazd naszych wina" Johna Greena, czytałam tę książkę naprawdę dawno, więc moja opinia na jej temat ukaże się dopiero, gdy znajdę chwilę wolnego czasu. Wracając jednak do tematu to uważam, że ekranizacja była wierną kopią tej książki, co prawda nie zawierała niektórych istotnych faktów, ale muszę przyznać, że naprawdę w porównaniu z innymi ekranizacjami niewiele różnił się od książki. 

5. Sięgasz po wszystkie gatunki książek czy masz wybrane, ulubione? Jesteś uprzedzony/-na do jakiś gatunków?
Nie, wolę jednak te sprawdzone gatunki, choć lubię eksperymentować i grono ulubionych powiększa się co jakiś czas. O tak, harlequiny, o ile można nazwać je gatunkiem, to według mnie największe zło. Nie wiem dlaczego aż tak za tym gatunkiem nie przepadam, aczkolwiek wiem, że naprawdę jest irytujący.

6. Który moment tworzenia recenzji jest Twoim ulubionym? Robienie zdjęć, pisanie opinii, czy może coś innego?
Właściwie to nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale jeśli mam odpowiedzieć tak na sucho to raczej pisanie opinii, robienie zdjęć to zwykle moja zmora, nigdy nie mogę wpaść na taki pomysł, który mi się naprawdę spodoba, takie pomysły pojawiają się zawsze na długo po opublikowaniu recenzji.
7. Jaki masz stosunek do książek bardzo popularnych. Ciekawią Cię czy może irytujesz się zalewem recenzji jednej książki?
Hmm... to naprawdę ciekawe pytanie, ponieważ zazwyczaj jak coś jest popularne to znaczy, że ma to coś, co przyciąga uwagę. Wtedy czekam jakiś czas i zapoznaję się z treścią, ponieważ mimo zapewnień innych dla mnie może okazać się czymś zupełnie innym niż dla nich. Chyba każdy się irytuje, gdy czegoś jest za dużo, prawda?

8. Czytasz/czytałaś/czytałeś lektury książek? Lubisz je, czy przeszkadza Ci narzucanie tego, co masz czytać?

Nie przepadam za lekturami, w całym tym czasie, w którym chodzę do szkoły przeczytałam zaledwie dwie może trzy lektury, ponieważ zazwyczaj ich tematyka do mnie nie przemawia, albo najzwyczajniej w świecie treść jest nudna (usypia mnie). Gdy muszę znać treść książki na tyle, żeby odpowiedzieć na czyjeś pytania posiłkuję się szczegółowymi streszczeniami. Drugim faktem jest to, że faktycznie nie lubię jak ktoś mi coś narzuca. 

9. Brałaś/-łeś kiedyś udział w jakiejś imprezie książkowej np targach? Jeśli tak, to co o takich imprezach myślisz?
Niestety nie byłam na żadnej, choć sądzę, że takie imprezy umożliwiają nabycie nowych znajomości, dorwanie dobrych promocji, a także spotkanie z ulubionymi autorami.

10. Znalazłeś/-łaś kiedyś książkę np na ławce w parku czy pociągu? Czy podoba Ci się akcja zostawiania tak książek w miejscu publicznym?
Mieszkam w bardzo małej miejscowości, gdzie czytaniu grozi wymarcie i choć mamy całkiem nieźle wyposażoną bibliotekę to sądzę, że po prostu nikt nie wie o tej akcji.

11. Jaki kolor dominuje na Twojej biblioteczce?
Gdy tak przyglądam się mojej biblioteczce stwierdzam, że o dziwo mam dużo kolorowych okładek, ale jednak gdy policzyłam to w większości dominuje czarny, biały i o dziwo mam masę niebieskich (Czyżby ostatnio była na nie moda? XD)

Pytania:


1. Masz jakieś inne zainteresowania oprócz bloga?
2. Jak radzisz sobie z presją, która często prowadzi do art-blocka?
3. Wolisz jak książka jest krótka, ale ma dalsze części czy długa, ale nie ma kontynuacji?
4. Pisząc recenzje piszesz je bezpośrednio na komputerze/telefonie czy wolisz najpierw napisać swoje przemyślenia na kartce?
5. Czy według Ciebie czytanie książek młodzieżowych przez dorosłych jest nieodpowiednie?
6. Jakie masz podejście do e-booków? Wolisz tradycyjne książki?
7. Wychodząc gdzieś (np. ze znajomymi) bierzesz ze sobą książkę? Tak na wszelki wypadek?
8. Mając do wyboru jedną książkę, której ekranizację chciałbyś/łabyś zobaczyć, jaka to byłaby książka?
9. Od jak dawna "siedzisz" w blogosferze?
10. Używasz zakładek czy raczej wolisz zaginać rogi?
11. Jak zaznaczasz sobie ciekawe cytaty? W ogóle zaznaczasz? (Możesz podać swój ulubiony :))


Nominacje:
1. Aleksandra z Bukku recenzje
2. Biblioteka Feniksa
3.  Weronika z Od książki strony4 komentarze:

 1. Dziękuję za nominację! Postaram się jeszcze dziś dodać odpowiedzi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja rzadko oglądam booktuby. Wolę czytać niż słuchać, w tym przypadku. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Ślicznie dziękuję za chęć odpowiedzenia na nominację, lecę czytać twoje odpowiedzi :)

   Usuń

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka