sobota, 2 maja 2020

"Ao haru ride - Ścieżki młodości" Io Sakisaka cz. II

Tytuł: Ao Haru Ride (Aoharaido/Blue Springs/Ścieżki młodości) Autor: Io Sakisaka  Wydawnictwo: Waneko

"Gdy człowiek zaczyna się o kogoś troszczyć... przysparza mu to tylko problemów"

I tak oto powracam z dokończeniem serii Ao Haru Ride. 
W pozostałych tomach akcja dzieje się szybko i opisywanie nawet drobnych wydarzeń mogłoby być sporym spojlerem dla tych, którzy jeszcze mangi nie przeczytali. Tak jak więc obiecałam, dzisiaj przedstawię bohaterów, którzy towarzyszą nam podczas całej serii!
Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście Futaba Yoshioka, która jest typem dziewczyny szukającej przyjaciół tylko po to, aby nie wyglądać na samotną. Ważniejsze jest dla niej jak postrzegana jest przez innych, niż czy sama dobrze odnajduje się w gronie osób, którymi się otacza. Nastolatka jest bardzo optymistyczna, miła, uczynna. Czasami można powiedzieć, że jest zbyt ciekawska, ale przecież taki jest jej urok ^.^
Kou to bohater, który odtrąca od siebie wszystkich. Nie angażuje się w nic. Żyje w kompletnym bezsensie, który maskuje pozą wyluzowanego chłopaka. Zaczyna naukę w klasie najzdolniejszych uczniów, jednak przestaje dbać o wyniki i przechodzi do zwykłej klasy dla przeciętniaków. W otoczeniu przyjaciół, których nie może się pozbyć zaczyna dopuszczać swoje emocje do głosu, co zaczyna go przerażać.
Jako trzecią wybrałam Murao, która jest jedną z moich ulubionych postaci. Jest to dziewczyna cicha, zamknięta w sobie. Ma w zwyczaju izolować się od wszystkich ludzi dookoła. Zwykle siedzi z słuchawkami i książką ignorując innych, a zwłaszcza Kominato, który zakochany w niej po uszy, stara się do niej zbliżyć. Wie jednak, że jej serce bije dla innego - a konkretnie dla starszego brata Kou, który jest nauczycielem w ich szkole.
Kominato to typowy buchający energią nastolatek, który idzie przez świat z optymizmem i stara się zarażać nim wszystkich dookoła.
No i została jeszcze Yuri. Mała, urocza i słodka. Tak przynajmniej jest postrzegana. Poza tym, że jest osobą, która nie przejmuje się słowami innych i woli być wierna sobie, aniżeli ludziom o których uwagę musiałaby zabiegać, to raczej nie wnosiła nic wielkiego do fabuły.
Cała przygoda była niesamowita. Losy niektórych bohaterów poszły w kompletnie inną stronę, aniżeli bym chciała. Do tego było tak wiele przewrotów, które potrafiły człowieka wbić w ziemię, że z niecierpliwością czekałam jaki będzie finał.
Problemy jakie bohaterowie napotykali na swojej drodze dotykają każdego z nas. Radzili sobie z nimi lepiej, a czasem wcale. To coś jak wielka lekcja, która uczy, że w życiu nie wszystko toczy się według naszych planów, a często jest tak, że nawet najlepsze pomysły mogą okazać się porażką. Były smutki, a także radości, determinacja i zwątpienie.
Z mojej strony to tyle. Zachęcam gorąco do zapoznania się z mangą, a także filmem oraz/lub animowaną wersją!

Klaudia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka