wtorek, 10 stycznia 2023

[MINI RECENZJA] "Psychopata" Klaudia Muniak

na zdjęciu w otoczeniu zielonych liści bluszczu stoi książka "Psychopata" z białą minimalistyczną okładką i czerwonymi elementami.
Tytuł: Psychopata Autor: Klaudia Muniak Wydawnictwo: Kobiece  Ilość stron: 304 Moja ocena: 7|10

    „Psychopata” to dosyć krótka powieść, ale za to intensywna, miałam na nią ochotę od dłuższego czasu i w tym wypadku również opanowałam ją w formie audio.

    Główną bohaterką jest Maja Lipska, kobieta koło trzydziestki, albo nawet po trzydziestce i pracownica ośrodka naukowo-badawczego (w którym pracują nad nowotworami mózgu) -jest dosyć wysoko postawiona, niezwykle inteligentna i spostrzegawcza, ale też niezbyt dojrzała emocjonalnie, co można wywnioskować po jej związku z Olkiem. Ogólnie lubiłam ją i ze szczerym zaciekawieniem obserwowałam, jak jej postać ewoluuje. Maja okazała się charyzmatyczną postacią.

    Klaudia Muniak i jej książki ciekawiły mnie od dłuższego czasu i muszę przyznać, że „Psychopata” to naprawdę świetny początek do uwielbiania jej twórczości – interesująca i wnikliwa kreacja bohaterów, przyjemne pióro i przystępna językowo, choć znajdowało się parę specjalistycznych frazesów. Co więcej, nie brakuje tu dynamiki, intryg i tajemniczości, niestety w kwestii długości nie robi szału… Jednak treść w stu procentach nadrabia.

    Reasumując, „Psychopata” jest zagmatwaną i bardzo wciągającą powieścią – którą pochłonęłam w wersji audio (Anna Szawiel użyczyła głosu, naprawdę świetnie oddała klimat). Interesująca jest również okładka – mroczna, dosyć minimalistyczna i (z braku lepszego określenia) klimatyczna. Po tak intensywnej lekturze przyznam, że z pewnością sięgnę po inne książki Klaudii Muniak i mam szczerą nadzieję na wiele tak interesujących plot twistów. „Psychopatę” polecam z całego serca.

Pozdrawiam, Sara ❤

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka