wtorek, 18 lipca 2023

"Kate in Waiting" Becky Albertalli

Tytuł: Kate in Waiting Autor: Becky Albertalli  Wydawnictwo: SeeYA Liczba stron: 384 Ocena: 8,5/10 
Przyjaciółki powinny mieć ten sam gust do alkoholu, a inny do facetów. Koniec, kropka. Zero dramatów i niepotrzebnych napięć. Gdyby współdzielić obiekt westchnień, ciężko byłoby zaplanować jakieś działania mające zwrócić uwagę drugiej strony, podobnie byłoby z dzieleniem się drobnymi gestami, których doświadczyliśmy, a przynajmniej wmówiłyśmy sobie, że tak było. 

W każdym razie posiadanie tego samego crusha nie powinno mieć miejsca, a jeśli już tak się stało, to nie zawsze może być łatwo - zwłaszcza, gdy obu stronom bardzo zależy. W podobnej sytuacji znalazła się Kate i jej najlepszy przyjaciel Anderson. Nie jest to pierwszy raz, gdy podoba im się ta sama osoba, jednak to pierwszy raz, gdy oboje są zaangażowani tak bardzo, że ich przyjaźń zaczyna przechodzić kryzys. Jak poradzą sobie z własnymi uczuciami? Czy boski Matt wart jest ceny przyjaźni? A może wcale nie trzeba będzie jej płacić?

Para naszych głównych bohaterów początkowo sprawia wrażenie dość irytujących. Wynika to właśnie z tych ich współdzielonych zauroczeń. Pomyślałam, że pchanie fabuły w tym kierunku może być niezbyt dobrym pomysłem, jednak autorka w ciekawy sposób rozwinęła tę kwestię. 
Umieszczenie Kate, Andersona i reszty towarzystwa w świecie teatru dodaje fabule uroku i jednocześnie bardzo spaja całą grupę, której nie sposób nie polubić. 

Jest to typowa młodzieżówka z problemami młodych dorosłych, którzy muszą mierzyć się z życiem szkolnym, uczuciowym, towarzyskim, a przede wszystkim tym własnym. Tematy są poprowadzone w ciekawy sposób, bez skupiania się na konkretnym. Nawet ten główny wątek miłosny ginie w morzu innych, co można zaliczyć na duży plus, bo całość nie kręci się wokół Matta. 

Pozycję czyta się w bardzo szybko. Rozdziały są króciutkie, nie mamy rozwlekłych opisów, a z dialogów czuje się naturalność. 
Mimo kilku niespodzianek w historii, idzie przewidzieć jak się wszystko skończy. Całość ma w sobie urok młodzieżówek, w których się kiedyś zaczytywałam. 
Jak najbardziej polecam. Przyjemna do poduchy. 

Pozdrawiam, Klaudia 😊
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka