czwartek, 21 stycznia 2021

[MINI RECENZJA] Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu - Anna Czerwińska-Rydel


Tytuł: Gen i już! Opowieść o Stefanie Banachu  Autor: Anna Czerwińska-Rydel  Czytała: Małgorzata Kożuchowska Wydawnictwo: BUKA Czas trwania: 2h 25min Ocena:10/10

Gdy po świętach przyszła do mnie jakaś koperta, to w pierwszej chwili pomyślałam, że może ktoś z rodziny wysłał mi kartkę świąteczną, ale jednak wyszło, że to historia o Stefanie Banachu.
Przez nadmiar obowiązków nie mogłam zabrać się za nią w pierwsze dni od jej przysłania, jednak jak tylko znalazłam czas, pochłonęłam ją na raz.
Po usłyszeniu głosu Małgorzaty Kożuchowskiej przypomniał mi się jeden z odcinków polskiego sit-comu "Wszędzie tylko ta Kożuchowska i Kożuchowska". Oczywiście to tylko w formie żartu, ponieważ głos idealnie pasuje do historii i z łatwością idzie się wciągnąć. 


Zaczynamy w miejscu, gdy służąca zachodzi w ciążę, a mężczyzna próbuje wymigać się od odpowiedzialności. Kobieta postanawia więc oddać dziecko, a jego jedynymi darami ma być imię po ojcu i nazwisko po matce. Tak też mały Stefan rusza w świat i zaczyna swoje przygody, które nie mają w sobie zbyt wiele goryczy pomimo niewesołych początków.

Trwające dwie godziny i dwadzieścia sześć minut nagrania pozwoliły mi na spokojne i przyjemne sprzątanie, którego nawet nie pamiętam, bo za bardzo wciągnęłam się w historię.

Nie obyło się bez emocjonalnego rollercoasteru, który rzucił na całość trochę wzruszenia, ale też irytacji i jakiejś melancholii. Wszystko to pewnie za sprawą muzyki w tle, która wprawiała słuchacza w odpowiedni klimat. 
Mimo że jest to opowieść o geniuszu, to jednak bardziej skupiłam się na tej emocjonalnie życiowej części nie tylko jak to jest być niechcianym synem, ale też wspaniałym ojcem, mężem, przyjacielem i profesorem.
W międzyczasie przewinęły się piękne cytaty, które warto byłoby tutaj wstawić i mam nadzieję, że je znajdę. 
To pierwszy audiobook, który słuchałam z taką przyjemnością i śmiało mogę dać pełną notę!

Pozdrawiam zasłuchanych, Klaudia ^_^

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentując zostawiasz po sobie niezmywalny ślad i przy okazji motywujesz do działania. Zostaw w komentarzu adres swojego bloga, na pewno odpowiem :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon. Wszelkie prawa zastrzeżone. ©Sara Kałecka